Blije këtë produkt
400 Lekë

ars poetica, poezi të poezisë ( Botuar nga: Neraida në 2019 )

Autori:  Andonis Fostieris
Përkthyesi:  Vangjel Zafirati

Në një poezi bie shi pa pushim/ - Comme il pleure dans mon coeur -/ Dhe shiu do mbajë përgjithmonë, përgjithmonë/ Në këtë libër do gjendet gjithmonë/ Një gjethe e lagur.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Neraida (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 227 45 4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 48
  • Përmasat e librit: 132 x 200 x 5 mm

Njihu me Autorin

Andonis Fostieris -

Andonis Fostieris lindi në Athinë në vitin 1953. Studioi Jurisprudencë në Athinë dhe Histori të së Drejtës në Paris. Që nga viti 1971 e deri më sot ka botuar nëntë vëllime poetike, dy albume me ilustrime origjinale të poezive të tij nga piktorë të shquar si dhe një antologji poetike nga të gjitha ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania