Blije këtë produkt
700 Lekë

adibas ( Botuar nga: Ombra GVG në 2020 )

Autori:  Zaza Burchuladze
Përkthyesi:  Agim Doksani

Lufta në Gjeorgji po shkon drejt fundit, por ende avionët luftarakë rusë fluturojnë në qiell, dhe disa, bomba që bien rrallë, nuk shkaktojnë dëme të mëdha... Shakoja, një gazetar i njohur cinik është duke vëzhguar masakrën dhe degradimin e reklamave të firmave të njohura në botë, se si po sundojnë në tregun kaotik të Gjeorgjisë. "Adibas" është një satirë tragjike që e vë gishtin mbi plagën e falsifikimit masiv të brandeve të njohura, seksit, dha masakrës që i bëhet konsumatorit vendas. Një "roman lufte, Pa luftë", i vendosur në sfondin e një mashtrimi të madh dhe degradimit të individit.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 867 9928 06 267 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 174
  • Përmasat e librit: 130 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Zaza Burchuladze -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania