Blije këtë produkt
1000 Lekë

Ëndrrat e ujqve ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2013 )

Autori:  Yasmina Khadra
Përkthyesi:  Nonda Varfi

Si u kthye djali i pashëm që shoqërohej me poetët dhe ëndërronte famë e pasuri në biznesin e filmit, në një vrasës mizor që masakronte gra e fëmijë pa iu dridhur dora? "Endrrat e ujqve" tregon shndërrimin e tij me hollësi magjepsëse dhe gjuhë të gjetur. Historia ndjek Nafa Ualidin në Kasbah kur ky humb kontrollin mbi fatin e tij dhe tërhiqet nga një lëvizje radikale islame. "Ëndrrat e ujqve" tregon sesi zhgënjimi kur gërshetohet me zërin tundues të fondamentalizmit dhe kaosin e luftës civile, mund ta kthejë një njeri normal në një vrasës me ndërgjegje, në një qenie që ngjall frikë e tmerr në shoqëri dhe që e pranon me përkushtim idenë e vdekjes së tij.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2013)
  • Botuar në: 2013
  • ISBN-13: 978-9928-00-078-1
  • Nr. faqe: 313
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Yasmina Khadra -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania