Blije këtë produkt
2000 Lekë

Ëndrrat dhe dashuritë e një jete ( Botuar nga: Botime Pegi në 2022 )

Autori:  M Karagacis
Përkthyesi:  Romeo Çollaku

"Endrrat dhe dashuritë e një jete" është një ndër romanet me të njohura dhe emocionuese të letërsisë greke moderne. Shpesh, për nga struktura e rrëfimit dhe tematika që trajton, është krahasuar me "Getsbin e madh" të shkrimtarit amerikan F. S. Fitzgerald. Vasili Karloviç Junkerman është pinjoll i një familjeje të pasur finlandeze, i kredhur në botën e qejfit, alkoolit, kumarit, mashtrimeve dhe zhvatjeve, i cili, për shkak të revolucionit rus e të tjera ngjarjeve të turbullta, përfundon në brigjet e Pireut.

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928371348
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 730
  • Përmasat e librit: 150 x 220 x 40 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania