Blije këtë produkt
1500 Lekë

Ëndërr në pallatin e kuq 1 ( Botuar nga: Dituria në 2021 )

Autori:  Cao Xueqin
Përkthyesi:  Diana Çuli

Libri Ëndërr në Pallatin e Kuq, i njohur edhe si Historia e Gurit, është një nga romanet më të mëdha të letërsise kineze. Një komunitet i madh matriarkal ku enden vasha fatlume ose të pafata, shërbëtore ose zonja, gra ose konkubina. Një atmosferë e rrallë në te cilën luhaten personazhe të lumtura ose te trishtuara, mes shfaqjesh dhe gjëegjezash, vizitash te perandori dhe në kultet e rafinuara fetare. Sidoqoftë, lexuesi i huaj zbulon, i habitur, realitetin e nje shoqërie komplekse, të mbajtur në fre nga burokracia, qe i nënshtrohet nje kodi nderi të ngurtë, të lidhur me zakone tëpandryshueshme, të destinuara për të shkaktuar vuajtje.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928292711
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 720
  • Përmasat e librit: 160 x 240 x 40 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania