Blije këtë produkt
500 Lekë

Ëndërr amerikane ( Botuar nga: Dyrrah në 2016 )

Autori:  Viktor Canosinaj

Një anilje shqiptare me origjinë ngafshati, prindërit dhe dy fëmijë adoleshentë, emigrojnë në SHBA, ku ndeshen me një sërë vështirësish dhe problemesh, të cilat duhen kapërcyer. Në roman trajtohet fenomeni i bulling-ut, i përhapur edhe në shkollat tona. Po ashtu një vend të spikatur zënë edhe marrëdhëniet fëmijë-gjyshër, të cilat në ditët tona po kalojnë një krizë.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dyrrah (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 9928-4316-0-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 216
  • Përmasat e librit: 136 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Viktor Canosinaj -

Viktor Canosinaj lindi në vitin 1960 në Vlorë. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë - Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania