Blije këtë produkt
600 Lekë

Ëndërr ( Botuar nga: Botime Pegi në 2015 )

Autori:  Arthur Schnitzler
Përkthyesi:  Afrim Koçi

Novela “Ëndërr” ka frymëzuar regjisorin e njohur Stenley Kubrick për të realizuar filmin e bujshëm "Eyes wide shut" me aktorët Nicole Kidman dhe Tom Cruise. Një eksplorim surreal i përmasave më intime të martesës. Kurioziteti i sinqertë i Fridolinit për seksualitetin e bashkëshortes nuk i kundërvihet dot xhelozisë dhe narcizizmit të tij të plagosur.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-9928-175-64-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 136
  • Përmasat e librit: 130 x 195 x 12 mm

Njihu me Autorin

Arthur Schnitzler -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania