Blije këtë produkt
1000 Lekë

Zoti nuk është i ndrojtur ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Olga Grjasnowa
Përkthyesi:  Grejsa Ymeri - Boehl

Një histori prekëse e tre të rinjve që përpiqen të ndërtojne një të ardhme për veten në Damaskun e shkatërruar nga lufta! Amali, Hamudi dhe Jusufi janë të rinj, të bukur, të privilegjuar, ambiciozë, që besojnë në revolucionin e vendit të tyre: Sirisë. Por, papritmas, ata humbasin çdo gjë dhe u duhet të luftojnë për të mbijetuar. Dhe për t'u arratisur. Hamudi është një kirurg i ri, që ka studiuar në Paris e që tashmë ndihet europian, i kthyer në Siri vetëm për të rinovuar pasaportën, por që ka mbetur në qytetin e tij të lindjes, i kapur në çark. Amali dhe Jusufi janë aktorë të talentuar, që jetojnë në Damask dhe kanë marrë pjesë në protestat antiqeveritare.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366368
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 264
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 22 mm

Njihu me Autorin

Olga Grjasnowa -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania