Blije këtë produkt
1500 Lekë

Zonja sekretare ( Botuar nga: Dudaj në 2004 )

Autori:  Madeleine Albright
Përkthyesi:  E. Shqarri

Për 8 vjet, gjatë dy mandateve presidenciale të Bill Clinton-it, Madeleine Albright-i mori pjesë aktive në ngjarjet më dramatike të kohës nga përpjekjet për vendosjen e paqes në Lindjen e Mesme deri në ndërhyrjen humanitare të NATO-s në Kosovë. Përmes kujtimeve të spikatura, gruaja që deri atëherë pati pozitën më të lartë në historinë e Amerikës ndan me lexuesin historinë e saj të jashtëzakonshme dhe shpreh mendimet për çështjet ndërkombëtare gjatë një periudhe me trazira të papara.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2004)
  • Botuar në: 2004
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-33-07-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 608
  • Përmasat e librit: 0 x 0 x 0 mm

Njihu me Autorin

Madeleine Albright -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania