Blije këtë produkt
800 Lekë

Zogjtë mërgimtarë ( Botuar nga: Fan Noli në 2022 )

Autori:  Orhan Kemal
Përkthyesi:  Evans Drishti

Stambolli, pamja e të cilit po ndryshonte me të shpejtë me emigrimet dhe ndërtimet në vitet 1950 dhe 60', është vendi i pahezitueshëm i Zogjve mërgimtarë. Banorë te Anadollit që emigruan në Stamboll për hir të ngaterresave të bukës, syçelurit që u përpoqën të përfitonin nga të tilla erëra të ndryshimit si dhe sistemi që e transformoi veten mbi kurrizin e këtyre njerëzve arriti të ndryshonin edhe ngjyresën e vetë jetesës po aq sa vetë Stambollin.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928342386
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 400
  • Përmasat e librit: 145 x 203 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania