Blije këtë produkt
500 Lekë

Zjarr syve, Prush buzëve ( Botuar nga: Lena në 2019 )

Autori:  Rovena Shuteriqi

Pjesë nga libri Zjarr syve, prush buzëve Dhe shiu binte, kaq butshëm, atë mbrëmje. S’mbanim as çadër, as mushama hedhur. prej dore ecnim, s’kuptonim ç’na ndodhte. Unë ndieja ngrohtësinë, dalë trupit tënd, vjedhur! E kokën mbështeta, supit tënd të lagur. Flokët m’i puthje, thua lule kishin çelur. Qëndrove e mbi trupin tënd më mbështete. Zjarr syve e prush buzëve, ti, mua më dogje!

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Lena (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9951 771 99 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 125
  • Përmasat e librit: 137 x 198 x 9 mm

Njihu me Autorin

Rovena Shuteriqi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania