Blije këtë produkt
700 Lekë

Zhurma e kohës ( Botuar nga: West Print në 2019 )

Autori:  Julian Barnes
Përkthyesi:  Gjergj Erebara

Në maj 1937. një burrë në fillim të të tridhjetave, pret para ashensorit në një pallat në Leningrad. Ai pret përgjatë të gjithë natës, që ta marrin për ta dërguar te Shtëpia e Madhe. Çdo i famshëm që ai ka njohur në dekadën e mëparshme nuk mund ta ndihmojë tani. Dhe pak nga ata që kanë hyrë në Shtëpinë e Madhe kanë dale sërish prej saj. "Një meditim i thellë mbi Pushtetin dhe marrëdhënien e artit me Pushtetin... Është një kryevepër me të kuptuar simpatizues... Nuk mendoj se Barnes ka shkruar ndonjë libër më elegant, më 'të vërtetë apo më të thellë.''

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: West Print (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-445-62-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 196
  • Përmasat e librit: 111 x 176 x 16 mm

Njihu me Autorin

Julian Barnes -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania