Blije këtë produkt
1400 Lekë

Zëra të historisë ( Botuar nga: Botimet 55 në 2022 )

Përkthyesi:  Bashkim Shehu

Një celebrim i fjalimeve të mëdha të historisë botërore dhe jetës kulturore Në këtë koleksion të pasur, historiani i mirënjohur Simon Sebag Montefiore na ç011 në një udhëtim nga kohët e lashta të shekullit XXI. Disa fjalime janë heroike dhe frymëzuese; disa djallëzore dhe gjakatare. Disa janë të mprehta dhe prekëse; të tjerat mizore dhe rrëqethëse. Vetë folësit variojnë nga perandoresha dhe pushtues tek yjet e rrokut, romancierët dhe sportistët, ëndërrimtarët dhe vrasësit, nga Qurfilli dhe Elizabeta I te Stalini dhe Xhengis Khani, dhe nga Mishel Obama dhe Kleopatra te Ronald Regan, Nehru dhe Muhamad Ali.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet 55 (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928106551
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 318
  • Përmasat e librit: 138 x 205 x 28 mm

Njihu me Autorin

Simon Sebag Montefiore -

Simon Jonathan Sebag-Montefiore (lindur më 27 qershor 1Simoni u arsimua në Ludgrove School, Harrow, dhe Gonville and Caius College, Cambridge, ku studioi për histori. Librat e Montefiores, nga më të shiturit në botë, janë botuar në 33 gjuhë. Vepra e tij i parë historike, Catherine the Great & Potemkin, u ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania