Blije këtë produkt
400 Lekë

Zemra fluturake (Krijime për fëmijë) ( Botuar nga: Albas në 2019 )

Autori:  Naim Frashëri

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 311 02 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 72
  • Përmasat e librit: 130 x 180 x 4 mm

Njihu me Autorin

Naim Frashëri -

Naim Frashëri lindi më 25 maj 1846 në Frashër të Përmetit dhe vdiq më 20 tetor 1900 në lagjen Erenqoj të Stambollit, ku edhe u varros. Rridhte nga dega e Dakollarëve ose e Dulellarëve e Familjes Frashëri. Eshtrat e tij janë sjellë në Shqipëri në vitin 1937. Ishte poeti më i madh i rilindjes ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania