Blije këtë produkt
1000 Lekë

Zemra është një vend i vetmuar ( Botuar nga: UETPRESS në 2022 )

Autori:  Rudolf Marku

Dhe përnjeherë, papritur, teksa vdekja po shtrinte pushtetin e vet mbi gjitëe trupin e drobitur, iu përfytyrua, si akti i fundit i jetës, me një qartësi të madhe, mes një vezullimi të shndritshëm që nuk merrej vesh se nga vinte, aq e pazakonshme qe ajo përshndritje, ai çast kur Martini, në Dubrovnik, kur sapo ishin njohur, i kishte përmendur për herë të parë fjalën Albanien, dhe ajo ishte bërë gati të pyeste: E ku është ky vend? Dhe befas, u kujtua se nuk kishte arritur ta bënte këtë pyetje. Dhe mendoi, po aq papritur, se ndoshta, po ta kish bërë këtë pyetje në atë kohë, përgjigjja që do të kishte dhënë Martini mund t'ia kishte ndërruar mendjen, dhe ajo, kushedi, mund të mos ishte lidhur kurrë me Martinin dhe as me vendin e tij.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928388094
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 188
  • Përmasat e librit: 142 x 195 x 15 mm

Njihu me Autorin

Rudolf Marku -

Rudolf Marku lindur në vitin 1952 në Lezhë, është shkrimtar e publicist shqiptar. Është fitues i çmimit "Kadare" për vitin 2015, për romanin e tij "Tre divorcet e zotit Viktor N." Studimet e larta për gjuhë-letërsi shqipe i kreu në Universitetin e Tiranës, dhe më pas u emërua si mësues në gjimnazin ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania