Blije këtë produkt
1200 Lekë

Zakone të vogla ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2020 )

Autori:  BJ Fogg
Përkthyesi:  Taulant Hatia

Eksperti i parë në botë për krijimin e zakoneve, ju tregon si mund të keni jetë më të lumtur dhe më të shëndetshme: duke e nisur pak e nga pak. Kur vjen puna te ndryshimi, vogëlsirat janë të fuqishme. Niseni me dy pompa mbi krahë në ditë, jo me stërvitje dy orëshe, me pesë frymëmarrje të thella në mëngjes, jo me një orë meditim. Te "Zakone të Vogla", BJ. Fogg sjell përvojën e tij në trajnimin e mbi 60,000 njerëzve, të cilët i ka ndihmuar të bien në peshë, të largojnë stresin, të flenë më mirë apo të arrijnë çfarëdolloj objektivi. Gjithçka ju duhet është vetëm formula e sjelljes që ka shpikur Fogg: Bëjeni të thjeshtë, gjejini një vend ku ta fusni në jetën tuaj dhe ndjehuni mirënjohës. Sa herë hipni në makinë, mbushuni një herë thellë me frymë. Buzëqeshni. Sa herë shtriheni në shtrat, fikeni telefonin. Përgëzojeni veten për këtë. Ndryshimi mund të jetë i thjeshtë, pasi fillon, vazhdon të rritet. Dhe BJ.Fogg jua tregon se si. Me "Zakone të Vogla" do të mësoni: • Një metodë të thjeshtë për t'i bërë qëllimet të vogla dhe të arritshme • Pse emocionet, dhe jo përsëritja, janë baza e krijimit të zakoneve • Si të hiqni qafe zakonet e këqija • Dhe shumë më tepër!

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 00 429 1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 378
  • Përmasat e librit: 142 x 205 x 32 mm

Njihu me Autorin

BJ Fogg -

BJ Fogg, PhD është themeluesi i Laboratorit të Skicimit të Sjelljes në Universitetin Stenford. Përveç kërkimeve, Fogg u jep mësim inovatorëve të industrisë lidhur me atë se si funksionon realisht sjellja njerëzore. Ka krijuar Akademinë e Zakoneve të Vogla për të ndihmuar njerëzit anembanë botës. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania