Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
1200 Lekë

Zahok: Titani ( Botuar nga: Ombra GVG në 2019 )

Autori:  Vladimir Medvedev
Përkthyesi:  Artan Meçi

"Zahok" është ndër romanet e rralla sot, që përmban gjithçka në përmasat e duhura: një histori të pasur, një strukturë me shumë ngjyra, zëra origjinalë të personazheve, një gjuhë që të emocionon, një përzierje me finesë të së kaluarës me trillimin. Madje ai tingëllon edhe si një aluzion i eposit iranian nga i cili merr edhe titullin disi misterioz. Romani rrëfen një histori njerëzore të dhunshme, ku "forca e pushtetit të detyron që të heqësh dorë nga idealet, që të sakrifikosh jetën për ata që janë rretheqark teje... rrëfen një histori që mund të ndodhë në çdo vend dhe në çdo kohë, atje ku ligji nuk egziston. — Gorki media

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 06 251 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 530
  • Përmasat e librit: 155 x 227 x 40 mm

Njihu me Autorin

Vladimir Medvedev -

Vladimir Medvedev ka lindur në vitin 1944, në Zabaikal të Siberisë, në rajonin e liqenit të Baikalit. Kur ishte ende fëmijë, familja e tij u vendos në Taxhikistan, ku u shkollua dhe kaloi pjesën më të madhe të jetës. Ka punuar në minierë, mësues, korrespondent në gazeta, foto-reporter dhe redaktor ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania