Blije këtë produkt
1000 Lekë

Xhihadistët e rinj ( Botuar nga: Rozafat në 2017 )

Autori:  Peter R.
Përkthyesi:  Lekë Imeraj

Një libër me zgjuarsi të pazakont. Jemi në fillimin e një vale të re terrorizmi. Burimi i saj është kriza në Siri dhe Irak. Atje, Shteti Islam, ka realizuar një utopi totalitare, e cila, njëkohësisht, shërben si bazë trainimi dhe operacionesh. Nga Europa , vullnetarisht, janë përfshirë me mijëra në konflikt. Ndër ata bëjne pjesë “ujqërit e vetmuar’’ dhe mbetje të al-Qaida. Ata kërcënojnë me goditje. Akoma më keq: Ata luftojnë me të gjitha mjetet e mundshme kundër modelit të shoqërisë europiane-bashkëjetesës paqësoqe midis njerëzve me kombësi dhe besime të ndryshme. Tani, me librin “Xhihadistët e rinj” falë punës studimore shumëvjecare të autorit, Peter Neumann, i njohur botrisht si kryeekspert i terrorizmit botrorë, ne e kemi më të qartë se kurre imazhin mbi terrorizmin dhe terrorin. Ai shpjegon qartë gjëndjen e sotshme të terrorizimit dhe tregon rugët, mjetet dhe mënyrat se, si mund ta shmangim rrezikun terrorist dhe si mund ta perballojmë atë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Rozafat (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4380-5-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 222
  • Përmasat e librit: 140 x 203 x 10 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania