Buy this product
700 Lekë

Xhejni ( Published by: in 2017 )

Author:  L. M. Montgomery
Translator:  Viola Robo

Për aq kohë sa Xhejni mund të mbajë mënd, ajo dhe e ëma kanë jetuar së bashku me gjyshen e saj të ashpër në një banesë të zymtë në Toronto. Xhejni gjithmonë besonte se babai i saj kishte vdekur, derisa ajo rastësisht mësoi se ai ishte gjalle e shëndoshë e mire dhe jetonte në ishullin Princ Eduard. Asaj i lindi dëshira për ta parë atë...Si vijon më tej? Plot ngjarje në një verë të hareshme... Kur Xhejni kalon verën në vilën e të atit në Kodrën Fanar, në ishullin Princ Eduard, duke përjetuar gjithfarë gjërash të mrekullueshme, gjyshja e konsideron atë si të paekuilibruar. Xhejni guxon të ëndërrojë se mund të ketë një shtëpi të tille në Toronto. Këtu lind zanafilla, dhe fillon të marre formë ëndrra për t'i bashkuar prindërit në një shtëpi, ku ajo, e ema dhe i ati do të mund të jëtojnë së bashku pa gjyshen, që kjo e fundit të mos ketë mundësi të ndërhyjë në jetët e tyre... në një shtëpi që mund të quhet me të vërtetë e tille.

Price: 700 Lekë
Buy this product
700 Lekë

Product Details

  • Published in: 2017
  • Language: Albanian
  • ISBN-13: 978-9928-132-81-9
  • Format: Paperback
  • Page nr.: 240
  • Book dimensions: 135 x 200 x 18 mm

More About the Author

L. M. Montgomery -

Lucy Maud Montgomery e lindur me 30 Nentor 1874 – vdiq me 24 Prill, 1942),e njohur si L. M. Montgomery, ka qene nje shkrimtare me origjine nga Kanadaja e njohur per serin e saj me novela ne fillim te vitit 1908 me Anne of Green Gables. Libri pati nje sukses te menjehershem . Personazhi kryesor, Anne Shirley, ...

More about the author
All rights reserved. © 2015 Library Albania