Faqja e autorit

Wang Zengqi


Wang Zengqi [1920 -1997] ka lindur ne Gaoyou, ne krahinen e Jiangsuse. Ka botuar shume romane, permbledhje me tregime dhe ese. Eshte perkthyer ne disa gjuhe te botes.

Shiko librat e autorit

Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania