Blije këtë produkt
800 Lekë

Vrasja e Roxher Akroidit ( Botuar nga: Dudaj në 2005 )

Autori:  Agatha Christie
Përkthyesi:  Taqo Trajçe

Më 1926, pasi kishte botuar mesatarisht nga një libër në vit, Agatha Christie shkroi atë që edhe sot vlerësohet si kryevepra e saj "Vrasja e Roxher Akroidit". Ndërkaq ky ishte libri i parë i Agatha Christie-it që u dramatizua, me titullin "Alibia", dhe u shfaq me sukses në West End.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2005)
  • Botuar në: 2005
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-33-48-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 128 x 199 x 17 mm

Njihu me Autorin

Agatha Christie - 02 Mars 2019

Agatha Christie (1890-1976) shkrimtare e shquar angleze, e konsideruar si "Mbretëresha e krimit", sepse krijimtaria e saj gjithmonë ka pasur në qendër motive të botes së krimit, vrasjeve, grabitjeve etj. E njohur per 66 romanet e saj dhe 14 vëllimet me tregime, të cilat kryesisht kanë pasur personazhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania