Blije këtë produkt
800 Lekë

Vjeshta është shtëpia ime ( Botuar nga: Ombra GVG në 2020 )

Autori:  Mercedes Gega

‘’I pastër nga pështjellime metaforash të kota, i kthjellët në imazhe e lexim. Librat e përsosur nuk janë botuar kurrë, por këtu do gjeni poezi të cilat lexohen me ëndje e nganjëhere "e zgjidhin përfundimisht dilemën e zgjimit të brymës". —ARBËR AHMETAJ Zvicër “...në poezitë e freskëta të librit të saj poetik autorja i këndon me patos, dashurisë, jetës, bukurisë së natyrës dhe atje ku gjen zhgënjim me forcë dhe dinjitet di të dalë nga kjo gjendje edhe më e fortë, më e bukur e plot dinjitet.” —KRISTAQ TURTULLI Kanada “...gjëja e parë që më bie në sy, është ndryshimi i saj nga njëri libër, tek libri pasardhës... Jam i bindur që ka rritje ose më mirë më bind libri i saj, që këto prurje poetike janë në rritje, sidomos në aspektin cilësor, i cili është treguesi më bindës i mbrothësisë së një poeti.” —ILJAZ BOBAJ Greqi

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 06 279 6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 214
  • Përmasat e librit: 145 x 235 x 15 mm

Njihu me Autorin

Mercedes Gega -

MERCEDES GEGA ka lindur më 27.09.1980 në Dërmënas, Fier. Ka përfunduar studimet e larta dhe master profesional në Universitetin "Aleksandër Xhuvani" Elbasan në degën "Gjuhë dhe Letërsi Shqipe". Veprat e botuara; "Një copëz jetë” poezi "GlobusR”— Tiranë 2007. "Fjalët e pathëna” Poezi ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania