Blije këtë produkt
1500 Lekë

Vitet me Tony Blair ( Botuar nga: UETPRESS në 2012 )

Autori:  Alastair Campbell
Përkthyesi:  Alfred

“Vitet e Blair-it”, është një histori e politikës ndërkohë që ndodh, e progresit dhe ngecjeve, e reputacioneve të ndërtuara e të shkërmoqura, nën përimtimin e pashtershëm të medias 24 orëshe. Rrëfyer pa dorashka, pasqyron krizat dhe skandalet, përplasjet dhe dorëheqjet, uljet e ngritjet e politikës vullkanike britanike. Por, përveç ngjarjeve të mëdha, ka edhe thellime e vëzhgime që e bëjnë këtë libër një portretizim të paharrueshë njerëzor të disa prej njerëzve më të fuqishëm në botë. Nuk ka pasur kurrë më parë një libër kaq gozhdues rreth jetës në majë të botës, apo një libër njerëzor për politikën, treguar nga një njeri që ishte dëshmitar i gjithçkaje.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-39-79-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 844
  • Përmasat e librit: 160 x 229 x 57 mm

Njihu me Autorin

Alastair Campbell -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania