Blije këtë produkt
1800 Lekë

Vështrim në kulturën kineze ( Botuar nga: Ombra GVG në 2018 )

Autori:  Ye LangZhu Liangzhi
Përkthyesi:  Kujtim Ymeri

Duke përvijuar lartësitë e spikatura të kulturës kineze, autorët ndajnë me ju vizionet e tyre për konceptet dhe pasionet e kombit kinez gjatë 5000 vjetëve të kaluar. Pas leximit të përshkrimit të këtij diapazioni historik të shënuar nga krijimtaria dhe prirja për risi, të dukshme edhe sot në kryeveprat e gjalla artistike dhe traditën folklorike, ju do të përfitoni shpejt një kuptim më të mirë të karakterit kulturor, pikëpamjeve për jetën, synimeve estetike dhe frymes kombëtare të popullit kinez. Përmes çdo vepre të artit ose arkitekturës shpaloset një histori apo legjendë magjepsëse.

Çmimi: 1800 Lekë
Blije këtë produkt
1800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-199-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 280
  • Përmasat e librit: 170 x 230 x 18 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania