Blije këtë produkt
1000 Lekë

Verbëri ( Botuar nga: Dudaj në 2002 )

Autori:  José Saramago
Përkthyesi:  Nasi Lera

Romani “Verbëri”, flet për historinë e një epidemie masive të pashpjegueshme të verbërisë në një qytet të paemërtuar, ku shumica e popullsisë është prekur dhe kjo ka shkaktuar një avari sociale që po avancon me shpejtësi. Romani, përshkruan fatkeqësitë e disa personazheve të cilët janë ndër të parët që janë prekur nga epidemia duke u fokusuar përgjithësisht tek gruaja e doktorit, doktori dhe disa nga pacientët e tij dhe të tjerë karaktere që kanë mbërritur aty rastësisht. Këtë grup i bashkon fati i mirë,që gruaja e doktorit nuk është prekur nga epidemia dhe në këtë mënyrë përpiqen të mbijetojnë...

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2002)
  • Botuar në: 2002
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-50-30-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 362
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 25 mm

Njihu me Autorin

José Saramago -

José Saramago lindi në vitin 1922 në një familje fermerësh në një fshat të vogël të Azinhagës (Rbatejo) në veri të Lisbonës. Për shkaqe financiare, i ndërpreu studimet dhe punoi si mekanik. Pasi kishte provuar punë të ndryshme në sektorin e shërbimit civil, punoi për dymbëdhjetë vjet për një ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania