Blije këtë produkt
800 Lekë

Vera para errësirës ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2010 )

Autori:  Doris Lessing
Përkthyesi:  Merita Meçe

Kate Brown, po përballet për herë të parë në njëzet vjet me idenë e të qenit vetëm. Fëmijët e saj janë rritur, burri i saj, një neurolog i suksesshëm, do të punojë për disa muaj në një spital amerikan larg saj. E ndikuar prej tij, për të filluar një punë, ajo e gjen veten duke punuar si përkthyese për një konferencë ndërkombëtare mbi ushqimin, duke u shndërruar në një nënën zëvendësuese për të gjithë delegatët. Më pas fluturon për në Turqi për një tjetër konferencë, e më pas në Spanjë, ku nis një marrëdhënie dashurore me një burrë më të ri. Por asgjë që ajo bëri, nuk ngjan me atë çka kishte pritur dhe kjo verë e eksplorimit, lirisë dhe vetë-zbulimit, gjatë së cilës ajo i refuzon stereotipet e feminitetit, ashtu si rrobat e saj konvencionale nuk i përshtaten më, ajo çfarë Kate zbulon në këtë kohë krize e shkreton dhe e shokon kur vendoset ballë për ballë me veten e saj të vërtetë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2010)
  • Botuar në: 2010
  • ISBN-13: 978-99943-51-47-3
  • Nr. faqe: 280
  • Përmasat e librit: 133 x 210 x 20 mm

Njihu me Autorin

Doris Lessing -

Doris Lesing, emir i vërtetë Doris Mej Tajler, (22 tetor 1919 Kermanshah, Persi (Irani i sotëm) – 17 nëntor 2013 Londër) ishte shkrimtare britanike eprozës, dhe fituese e Çmimit Nobel për letërsi, në vitin 2007. Akademia suedee në arsyetimin për ndarjen e çmimit e përshkruan shkrimtaren: »shtytje ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania