Blije këtë produkt
1000 Lekë

Vepra e Dritëro Agollit dhe Brezi i viteve 1960 ( Botuar nga: Akademia e Shkencave e Shqipërisë në 2019 )

Autori:  Shaban Sinani

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Akademia e Shkencave e Shqipërisë (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 237 60 6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 532
  • Përmasat e librit: 162 x 234 x 41 mm

Njihu me Autorin

Shaban Sinani -

Prof. Dr. Shaban Sinani është studiues dhe historian i letërsisë, etnolog, eseist dhe publicist shqiptar. Prof. dr. Shaban Sinani, i lindur më 16 prill 1958 në Ndërshen të Lurës, Peshkopi, është publicist, studiues dhe historian i letërsisë, etnolog. Në vitin 1983 përfundoi studimet për ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania