Blije këtë produkt
800 Lekë

Vepra III ( Botuar nga: Dudaj në 2004 )

Autori:  Fan Stilian Noli

Vepra e III-të e Fan Stilian Noli përfshin dy krijimtari të tij: “Historia e Skënderbeut, kryezotit të Arbërisë (1405-1468)” dhe “Gjergj Kastrioti Skënderbeu (1405-1468)”

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2004)
  • Botuar në: 2004
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927 50 83 9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 462
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 27 mm

Njihu me Autorin

Fan Stilian Noli -

Fan Noli (Stilian Mavromati, 6 janar 1882 - 13 mars 1965, ShBA) prift, përkthyes, shtetar, diplomat,poet e historian shqiptar. Ai u lind më 6 janar 1882 në İbriktepe (turqisht për Qytezë), një fshat shqiptar në Trakë, jo shumë larg nga Edreneja. Si disa fshatra të tjerë të asaj krahine të banuar me ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania