Blije këtë produkt
700 Lekë

Vepra 5 ( Botuar nga: Dudaj në 2002 )

Autori:  Faik Konica

Ky libër është një përmbledhje selektive e studimeve mbi Faik Konicën, jetën dhe veprën e tij.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2002)
  • Botuar në: 2002
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-50-01-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 459
  • Përmasat e librit: 130 x 200 x 27 mm

Njihu me Autorin

Faik Konica -

Faik Konica, lindi më 15 mars të vitit 1876 në Konicë dhe vdiç më 14 dhjetor të vitit 1942 në Uashington, ishte magjistër i artit dhe letërsisë, aktivist kombëtarë dhe shkrimtar shqiptar. Rrjedh nga një familje e vjetër feudale. Mësimet e para i mori në vendlindje, në gjuhën turke, arabe dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania