Blije këtë produkt
1000 Lekë

Vendimi ( Botuar nga: Dritan në 2022 )

Autori:  Karine Tuil
Përkthyesi:  Vladimir Bako

Gjykatësja Alma Revel duhet të vendosë për fatin e një të riu që dyshohet se i është bashkuar Shtetit Islamik në Siri. Kësaj dileme profesionale i shtohet edhe një tjetër, më intime: e martuar, Alma mban një lidhje me avokatin që përfaqëson të akuzuarin. Midis arsyes dhe mosarsyes, zgjedhjet e saj rrezikojnë të prishin jetën e saj dhe atë të vendit... Karine Tuil na çon në jetën e përditshme të gjyqtarëve hetues anti-terroristë, në zemrën e shpirtit njerëzor skutat më të errëta të të cilit nuk pengojnë as shpresën dhe as bukurinë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928377180
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 255
  • Përmasat e librit: 147 x 208 x 21 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania