Blije këtë produkt
450 Lekë

Vëllezërit Karamazov 1 ( Botuar nga: Botimet Enciklopedike në 1994 )

Përkthyesi:  Sokrat Gjerasi

“Vëllezërit Karamazov”, është një roman pasionant filozofik që hyn thellë në debatet etike si Zoti, vullnetit i lirë, dhe morali. Romani është një dramë shpirtërore dhe betejë morale në lidhje me: besimin, dyshimin dhe arsyen, i vendosur në një Rusi që po përkrah modernizmin.

Çmimi: 450 Lekë
Blije këtë produkt
450 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Enciklopedike (1994)
  • Botuar në: 1994
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 322
  • Përmasat e librit: 135 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Fjodor M. Dostojevski -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania