Blije këtë produkt
1200 Lekë

Vdekja në shpirt ( Botuar nga: Fan Noli në 2010 )

Autori:  Jean-Paul Sartre
Përkthyesi:  Diana Çuli

Qershori i vitin 1940 shënoi verën e disfatës për ushtarët francezë, të braktisur nga oficerët e tyre, të demoralizuar dhe duke pritur armëpushimin. Ditë pas dite, orë pas ore, “Vdekje në shpirt” shpalos ato që burrat menduan, ndjenë dhe bënë ndërkohë që Franca binte. Burra që qëndruan, burra që ikën, burra që luftuan dhe burra me fate tragjike si Methju, i cili ia kishte dedikuar jetën gjetjes së lirisë personale, por tashmë është i mbushur me hidhërim dhe pendim. “Vdekje në shpirt” është një përshkrim pikëllues i luftës dhe se çfarë do të thotë të humbësh.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-86-11-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 384
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Jean-Paul Sartre -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania