Blije këtë produkt
1500 Lekë

Vala e tretë ( Botuar nga: AIIS në 2011 )

Përkthyesi:  Jorgji Qirjako

Ky libër i kushtohet një zhvillimi të rëndësishëm politik global, ndoshta më i rëndësishmi i fundit të shekullit të njëzetë, kalimit të rreth tridhjetë vendeve nga sistemet politike jo-demokratike në sistemet politike demokratike. Kjo është një përpjekje për të shpjeguar se përse ndodhi, si ndodhi dhe cilat ishin pasojat e drejtpërdrejta të kësaj vale demokratizimi të viteve 1974-1990.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: AIIS (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-40-624-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 390
  • Përmasat e librit: 145 x 200 x 25 mm

Njihu me Autorin

Samuel P. Huntington -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania