Blije këtë produkt
1400 Lekë

Vajzat pa emër ( Botuar nga: Botimet Living në 2018 )

Autori:  Martha Hall Kelly
Përkthyesi:  Etleva Çepele

Frymëzuar nga jeta e një heroine të Luftës së Dytë Botërore, rornani 'Vajzat pa emër " tregon një histori të madhe dashurie, shpagimi dhe sekretesh të tmerrshme, të fshehura për dekada të tëra. Kjo është një pjesë e historisë, e cila nuk duhet të mbetet kurrsesi në harresë. Karolina është një vajzë e pasur amerikane, jeta luksoze dhe e rehatshme e së cilës tronditet nga themelet, kur ushtria e Hitlerit pushton Poloninë, e më pas i hedh sytë nga Franca. Përtej oqeanit, Kasia Kuzmerik, një adoleshente polake sheh t'i rrëshqasë rinia para syve, kur angazhohet si korriere në lëvizjen ilegale vendase. Një hap i gabuar, mund të sjellë pasoja fatale. Për Herta Oberhauzkrin, mjeken e re dhe ambicioze gjermane, një njoftim, i cili thotë se kërkohen mjekë të rinj në një kamp përqëndrimi, do të jetë bileta e saj për një jetë në izolim.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 486
  • Përmasat e librit: 152 x 228 x 35 mm

Njihu me Autorin

Martha Hall Kelly -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania