Blije këtë produkt
1500 Lekë

Vajzat e vilës së pëlhurave ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Anne Jacobs
Përkthyesi:  Albana Nexhipi

Pas romanit Vila e Pëlhurave, vjen pjesa e dytë e kësaj sage romantike historike, që ka bërë për vete miliona lexues. Augsburg,1916. Kanë kaluar tre vjet qysh kur jetimja Marije trokiti në portën e Vilës së Pëlhurave, në kërkim të punës si shërbyese në familjen Melcer. Nuk do tia kish marrë mendja kurrë se një ditë do të bëhej bashkëshortja e Paul Melcerit, trashëgimrarit të perandorisë së pëlhurave. Kamerierët e shërbyesit e shohin me admirim dhe zili, por Marija nuk do ta shijojë gjare fatin e mirë: Lufta e Parë Botërore do të pllakosë botën përrallore të vilës. që shndërrohet në spital ushrarak, ku të plagosurit kurohen me dhembshuri nga vajzat e shtëpisë.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366306
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 582
  • Përmasat e librit: 142 x 207 x 45 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania