Blije këtë produkt
550 Lekë

Vajzat Perëndesha , Amfitrita e flluskave ( Botuar nga: Dritan në 2017 )

Përkthyesi:  Ajsela Koka

Amfitrita dymbëdhjetvjeçare është një vajzë sirenë që dëshiron vetëm të shohë botën , po ka një problem të vogël. Ndryshe nga motra e saj binjake ,Tetisi ,dhe praktikisht nga çdo njeri sirenë tjetër , Amfitrita nuk mund ta ndryshojë akoma formën e vet për të ecur në tokë- dhe ndihet e zënë në grackë nga bishti i saj . Po kur Tetisi ftohet nga Poseidoni për t’iu bashkuar ekipit të tij në Lojërat e Tempullit Amo-së, Amfitrita zë tinëz vendin e së motrës. Ajo që fillon si argëtim dhe lojëra kthehet në telash kur gjigantët prishin garën. A mundet Amfitrita ta ruaje sekretin dhe ta çojë ekipin e vet drejt fitores ?

Çmimi: 550 Lekë
Blije këtë produkt
550 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-184-46-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 168
  • Përmasat e librit: 140 x 215 x 10 mm

Njihu me Autorin

Suzanne Williams -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania