Blije këtë produkt
1000 Lekë

Vaji i Gurit ( Botuar nga: UETPRESS në 2021 )

Autori:  Miranda Haxhia

Më arrestuan në stinën e pranverës, iku edhe vera. Ishte duke u gdhirë, e diel e atij tetori te vitit 1947. Nata më e shkurtër e asaj jete. -Çohu! - Ku do shkoj? - Ne dasmë! E njoha gjuhën e tyre. E kuptova. Çdo gjë përqark ishte e ftohtë. Muret, dyshemeja, ajri. Megjithatë, i doja, sepse merrja frymë dhe mendoja. Hapja sytë dhe kujtoja. Çmallesha me çfare kishte mbetur në mendjen time pas muajve të ferrit. Ishte dhjetë tetori. Ditëlindja ime. Do të dilja prej atij ferri, do të nisesha drejt shtëpisë sime, do të kapërceja oborrin, do të hapja portën e shtëpise, Vera do të më përqafonte me dashuri, në dorë do të mbante nje shishe Chianti, Nezin do ta kishte veshur me fustan mëndafshi, Vimin me fustankën me flutura te verdha që i hapnin flatrat kur ajo te vinte rrotull, Fejziun do ta kishte venë ne gjumë. .

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928320643
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 185
  • Përmasat e librit: 145 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

Miranda Haxhia -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania