Blije këtë produkt
300 Lekë

Ushtari i lavdishëm Nemeçek (Djemtë e rrugës Pal) ( Botuar nga: Dyrrah në )

Autori:  Ferenc Molnar
Përkthyesi:  Viktor Canosinaj

Një nga kryeveprat e letërsisë botërore për fëmijë dhe të rinj «Djemtë e rrugës "Pal"» (me titullin e përshtatur “Ushtari i lavdishëm Nemecek") vjen në gjuhën shqipe përkthyer nga shkrimtari Viktor Canosinaj.

Çmimi: 300 Lekë
Blije këtë produkt
300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dyrrah ()
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 99956 688 2 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 158
  • Përmasat e librit: 144 x 207 x 12 mm

Njihu me Autorin

Ferenc Molnar -

Lindi më 12 janar 1878 në Budapest, në një familje hebreo-hungareze të borgjezisë së mesme. I ati, mjek shumë i njohur, e dërgoi në Zvicër për të studiuar për drejtësi, por ai, në moshë tepër të re, zgjodhi të punonte si gazetar. Është autor i shumë komedive të suksesshme humoristike, që u ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania