Blije këtë produkt
1200 Lekë

Ushtarë të Salaminës ( Botuar nga: Dudaj në 2022 )

Autori:  Javier Cercas
Përkthyesi:  Bashkim ShehuEdlira Hoxholli

Ditët e fundit të luftës civile spanjolle. Republikanët të shpartalluar, në ikje e sipër pushkatojnë hierarkë fashistë që i kanë mbajtur të burgosur diku në një humbëtirë. Njëri prej tyre, gjatë rrëmujës, ikën dhe fshihet në një pyll aty pranë. Është nga figurat më të rëndësishme të frankizmit. Gjatë kërkimit në një për ta kapur, gjendet përballë një ushtari republikan...i cili çuditërisht e lë të largohet. Ky është momenti thelbësor, epiqendra e domethënies së këtij libri.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789994306817
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 222
  • Përmasat e librit: 138 x 220 x 17 mm

Njihu me Autorin

Javier Cercas -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania