Blije këtë produkt
500 Lekë

Ura me tri harqe ( Botuar nga: Onufri në 2004 )

Autori:  Ismail Kadare

“Ura me tri harqe” është një roman historik, tërheqës, i veçantë, i dendur dhe i errët. Në qendër të romanit gjendet një baladë dhe ishte më e urtë të përqendrohej vëmendja mbi ndërtimin e ngrehinës dhe shfaqjen e njëkohshme të legjendës. Kjo urë që të qëndrojë në këmbë, del se është e nevojshme që një njeri të murohet në këmbët e saj.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2004)
  • Botuar në: 2004
  • ISBN-10: 99943-32-17-1
  • Nr. faqe: 144
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 12 mm

Njihu me Autorin

Ismail Kadare - 28 Janar 1936

smail@gmail.com - www.kommeshkrujt.al

Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë, disa herë i nominuar për çmimin "Nobel" në letërsi. Shquhet për novela, romane, por ka botuar edhe vëllime me poezi dhe sprova. Nisi të shkruajë kur ishte ende i ri dhe veprat e tij janë përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë të botës. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania