Blije këtë produkt
1300 Lekë

Uilli ( Botuar nga: Ombra GVG në 2023 )

Autori:  Jeroen Olyslaegers
Përkthyesi:  Viola Trifoni

Ngjarjet e luftës kundër nazizmit i rrëfehen në pleqëri një trashëgimtari. Kjo është një mea culpa në të cilën Uilli, një i ve; i dobët dhe i refuzuar nga familja, kërkon që më shumë se të shpjegojë, të hedhë pak dritë mbi sjelljet e tij. "Brenda secilit prej nesh jeton një ba¬stard. Një njeri që kërkon të mbijetojë mes tradhëtisë dhe firikës, gjithmonë shtron pyetjen se çfarë do të bënte secili prej nesh nëse do të gjendej në rrethana të ngjashme". Uilli është një personazh kompleks që i sfidon me sukses kufijtë midis së mirës dhe së keqes, i gjendur mes shqetësimeve të dy botëve. Ai përpiqet për të mbijetuar në kulmin e gjuetisë së egër ndaj hebrenjve. Vërtetësia e ngjarjeve të rrëfyera me mjeshtëri dëshmojnë për një vepër të rëndësishme të letërsisë së flandrës. Është një vepër tunduese!

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2023)
  • Botuar në: 2023
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978992806375
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 460
  • Përmasat e librit: 132 x 210 x 37 mm

Njihu me Autorin

Jeroen Olyslaegers -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania