Blije këtë produkt
1500 Lekë

Udhëtime nëpër Ballkan. Kujtime nga jeta e Franc Baron Nopça ( Botuar nga: Plejad në 2007 )

Autori:  Robert Elsie
Përkthyesi:  Ilirjana Angoni

Studimet dhe udhetimet e para (1897-1905) Periudha e universitetit. Me kalë dhe me kembë nëpër Bosnje dhe Lika. Vullnetar për një vit. Udhëtimi i parë në Itali. Meran. Familja Buchholz. Milano. Venecia. Udhëtime studimi në Gjermaninë jugore. Udhëtimi në Greqi. Njoh baronin Burian. Maqedonia dhe marrëdhëniet e atyshme. Udhëtimi i parë në Kostandinopojë. Vështirësitë në doganë. Mbi Athinën dhe Shkupin. Udhëtimi me kalë nëpër Shqipëri. Udhëtime studimi. Edhe një herë në Konstandinopojë. Shëtitje në Egjipt. Buzë shkretëtirës.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Plejad (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-619-7-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 688
  • Përmasat e librit: 145 x 204 x 48 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania