Blije këtë produkt
800 Lekë

Udhëtim në Athinë dhe në Konstantinopojë/ Voyage a Athenes et a Constantinople ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2019 )

Autori:  Louis Dupre
Përkthyesi:  Luan Rama

Kujtimet e piktorit francez Louis Dupre që takoi dhe Ali Pashen gjatë udhëtimit të tij në Janinë dhe Athine, janë dëshmi të gjalla historike për shqiptarët. Përmes gjuhës shqipe, në studimin e tij, Luan Rama n’a shpalos gjithashtu jetën e këtij artisti të madh francez.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip, frengjisht
  • ISBN-13: 978 9928 00 332 4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 276
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania