Blije këtë produkt
1200 Lekë

Udhëtarja e kohës ( Botuar nga: Botimet Living në 2018 )

Autori:  Diana Gabaldon
Përkthyesi:  Klodian Briçi

Po sikur e ardhmja të jetë e kaluara? 1946: Kler Rendëll shkon në malësinë skoceze me bashkëshortin e saj, Frenkun. Ata duan të kalojnë një muaj mjalti të dytë, që ti japin njëri tjetrit të drejtën përr të parë se sa i ka ndryshuar lufta, por edhe për ti dhënë një mundësi të dytë marrëdhënies së tyre.Por, një pasdite, Kleri futet në një rreth gurësh dhe papritmas e sheh veten në vitin 1743. E kthyer pas në kohë ajo bie në duart e një klani skocez, mes të cilëve ndihet e huaj dhe mbi të gjitha, e rrezikuar nga Jakobitët dhe xhaketëkuqtë. Mes kaosit pasionit dhe dhunës, mundësia e saj e vetme për të gjetur siguri, është Xhemi Frejzërn një luftëtar i ri dhe i pashëm skocez. Ajo që nis si detyrim, kthehet në nevojë dhe Kleri e gjen veten mes dy meshkujsh në dy jetë të largëta.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-216-34-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 414
  • Përmasat e librit: 150 x 225 x 30 mm

Njihu me Autorin

Diana Gabaldon -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania