Blije këtë produkt
700 Lekë

Tuli Turtuli ( Botuar nga: Albas në 2020 )

Autori:  Edi Gogu

Zgavradori nuk është një pyll i zakonshëm. Aty jetojnë kafshë që ta rrëmbejnë zemrën dhe të bëjnë t’i duash, pasi ato udhëhiqen nga një forcë e madhe: Dashuria. Tuli-Turtuli është një prej banorëve të këtij pylli. Tuli është një breshkë e vetmuar, me një këmbë prej druri, pasi këmbën e ka humbur në një betejë. Një ditë teksa po pastronte shtëpinë, ai zbulon një të çarë të vogël dhe brenda saj... një shishe qelqi të pluhurosur. Ajo “fsheh” një hartë e cila tregon rrugën se si duhet shkuar në mbretërinë e mbretit Tiercei...

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 332 22 6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 68
  • Përmasat e librit: 210 x 250 x 9 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania