Blije këtë produkt
800 Lekë

Tri rrugë për te liqeni ( Botuar nga: Botimet IDK në 2019 )

Autori:  Ingeborg Bachman
Përkthyesi:  Irena Nasi

"Tri rrugë për te liqeni" - libri i fundit që Ingeborg Bachmann botoi në të gjallë. Protagonistët kryesorë të pesë novelave të përfshira në këtë vëllim janë të gjitha gra, që po përjetojnë një moment krize ekzistenciale në jetën e tyre. Tema qendrore e të pesë novelave është ajo e identitetit, e kujtesës si dhe e fuqisë që ka gjuha për të ndryshuar përvojën e grave në një kohë kur vetë shoqëria austriake po përjetonte ndryshime të mëdha kulturore, në penën e një prej poeteve më të mëdha të shekullit të XX, që pati një ndikim të madh në letërsinë në gjuhën gjermane, si dhe në lëvizjen feministe. "Shkrimtarja më inteligjente dhe më e rëndësishme që ky vend ka nxjerrë gjatë këtij shekulli." - Thomas Bemhard

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet IDK (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-136-65-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 266
  • Përmasat e librit: 136 x 200 x 21 mm

Njihu me Autorin

Ingeborg Bachman -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania