Blije këtë produkt
500 Lekë

Tri rrëfenja ( Botuar nga: Uegen në 2006 )

Autori:  Gustav Flober
Përkthyesi:  Enver Fico

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-52-34-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 112
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 6 mm

Njihu me Autorin

Gustav Flober -

Gustave Flaubert ishte një shkrimtar i njohur francez. Lindi më 12 dhjetor të vitit 1821 në Rouen. Ai është një nga novelistët më të njohur francez të Shekullit XIX shek. XIX,që u lind në kohën kur po lulëzonte romantizmi i Hygoit, Vinjisë, Mishlesë dhe i Shatobrianit, të cilët i admiroi gjatë ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania