Blije këtë produkt
900 Lekë

Tri rrëfenja ( Botuar nga: Dituria në 2023 )

Autori:  Umberto Eco
Përkthyesi:  Edon Qesari

BOMBA DHE GJENERALI Atomet e dëshperuara mbyllur brenda një bombe dhe një gjeneral që dëshiron të nisë një luftë me çdo kusht. TRE KOZMONAUTËT Tre kozmonautë dyshues që takojnë një marsian me gjashtë duar. XHUXHMAXHUXHËT E PLANETIT GNU Një perandor fuqiplotë që mëton të çojë qytetërimin në një planet të vogël, ku banorët janë të pafajshëm dhe të lumtur. Nga takimi i jashtëzakonshëm i një tregimtari si Umberto Eco dhe një artisti si Eugenio Carmi, tri histori për respektin dhe shpresën, për fëmijë e të rritur, për ata që duan të lexojnë me imagjinatë.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2023)
  • Botuar në: 2023
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366474
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 110
  • Përmasat e librit: 155 x 226 x 12 mm

Njihu me Autorin

Umberto Eco -

Umberto Eco ka lindur në Alesandri më 1932; filozof, studiues i Mesjetës, semiolog, studiues i medias, botoi romanin e tij të parë "Emri i trëndafilit" më 1980, i ndjekur nga romani "Lavjerrësi i Fukosë" (1988), "Ishulli i një dite më parë" (1994), "Baudolino" (2000) dhe "Flaka e fshehtë e mbretëreshës ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania