Blije këtë produkt
500 Lekë

Trëndafili i Vjenës ( Botuar nga: Erik në 2019 )

Autori:  Adela Vllamasi

Adela Vllamasi lindi në Durrës, më 21 Tetor 1986. Kreu studimet pranë' Universitetit të Tiranës. duke u Diplmuar me rezultate të larta. Zhvilloi Masterin dy-vjeçar pranë Universitetit Katolik 'Zonja e Këshillt të Mirë" dhe rendit pjesmarrjen në trajnime, konferenca, konkurse e ëorkshope brenda dhe jashtë vendit, duke ofruar gjithashtu ekspertizë, facilitim dhe konsulencë mbi organizimin strategjik për një sërë organizmash kombëtarë e ndërkombëtarë. Ajo spikali që në shkollë të mesme në lëndën e letërsisë. Pasioni i saj për literaturën u materializua në librin me poezi "Trëndafili i Vjenës". Është adhuruese e autorëve shqiptar si lsmail Kadare, Lasgush Poradeci, Fan Noli e Dritero Agolli, si dhe e autorëve të huaj si Sharl Bodler -për poezinë dhe Sveva Casati Modignani - për prozën.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Erik (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 275 33 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 124
  • Përmasat e librit: 144 x 206 x 10 mm

Njihu me Autorin

Adela Vllamasi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania