Blije këtë produkt
250 Lekë

Tregimet e misterit ( Botuar nga: OMSCA-1 në 1999 )

Autori:  Edgar Allan Poe
Përkthyesi:  Lluka Qafoku

Me anë të tregimeve të tij të mistershme, Edgar Allan Poe ka çimentuar pozicionin e tij ndër shkrimtarët më të mëdhenj në botë. Veprat më të njohura fiksion të Poe janë ato të zhanrit gotik dhe horror, të njohura ndryshe edhe si tregime të misterit.

Çmimi: 250 Lekë
Blije këtë produkt
250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (1999)
  • Botuar në: 1999
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-40-20-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 72
  • Përmasat e librit: 129 x 193 x 6 mm

Njihu me Autorin

Edgar Allan Poe -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania